Go Law Org Logo

Як подати позов до господарського суду України

Нормативно-правовим актом, який регулює питання звернення до господарського суду, є Господарський процесуальний кодекс України.

Перш ніж готувати позовну заяву, Вам необхідно визначитися, чи підвідомча справа арбітражному суду.

Цей перелік зазначено в гл.2 ГПК.

У позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та його обґрунтування.

Позовна заява подається до суду у письмовій формі та підписується позивачем або його представником або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду на користь іншої особи.

Зміст позовної заяви

У позовній заяві можуть бути зазначені інші відомості, необхідні для правильного вирішення спору.

До позовної заяви додаються документи, що підтверджують:

1) відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви та доданих до неї документів;

2) сплату судового збору в установленому порядку та розмірі або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Якщо позовна заява подається особою, яка звільнена від сплати судового збору відповідно до закону, у ній зазначаються підстави звільнення позивача від сплати судового збору.

Позивач зобов'язаний додати до позовної заяви всі докази, що є у нього, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові або електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Учасник справи, який подає письмові докази у копіях (електронних копіях), має наголосити на наявності в нього чи іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, що знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.

Порядок завірення копій документів визначено пунктами 5.26, 5.27 Національного стандарту України Державної уніфікованої системи документації, Уніфікованої системи організаційно – розпорядчої документації «Вимоги до оформлення документів», затвердженої наказом Держспоживстандарту України від 07.04.2003 № 55. копії документа складається: зі слів «Згідно з оригіналом»; назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчила копію, її ініціалів та прізвища; дати завірення копії, проставляється нижче за підпис.

У разі потреби до позовної заяви додається клопотання про призначення експертизи, витребування доказів тощо.

До заяви про визнання акту або договору недійсним додається також копія (або оригінал) акту або договору, що оспорюється, або завірена виписка з нього, а у разі відсутності акту або договору у позивача – клопотання про його витребування.

До позовної заяви, підписаної представником позивача, додається довіреність або інший документ, що підтверджує повноваження представника позивача.

Весь пакет документів, який Ви зібрали та складається з позовної заяви та доданих до неї документів, необхідно передати до господарського суду. Зробити це можна особисто, кур'єром чи через поштове відділення з повідомленням про вручення.