Go Law Org Logo

Як повернути товар в інтернет-магазин

Інформація для покупців та інтернет-магазинів з приводу повернення товару

Покупець в інтернет-магазині має такі основні права:

У той самий час споживачі зобов'язані:

Право на обмін товару

Якщо покупцю товар не підійшов через якість, колір, розмір, фасон, габарити і форму або з будь-яких інших причин, він має право обміняти непродовольчий товар на такий же за якістю та вартістю (ст. 9 Закону України «Про захист прав споживачів»).

Споживач має право на обмін товару належної якості протягом 14 днів, за винятком дня купівлі, якщо продавець не оголосив термін довше.

Обміняти непродовольчий товар належної якості на інший, аналогічний можна, якщо:

Зверніть увагу: покупець має право повернути товар, навіть якщо його упаковка була розкрита, коли він оглядав його при отриманні, або пошкоджена не з вини.

Якщо в наявності немає аналогічного товару на заміну, покупцеві можуть бути запропоновані наступні варіанти:

Право на повернення товару

Повернути товар можна протягом 14 днів після покупки, дата покупки не враховується.

Покупцеві необхідно скласти претензію на ім'я продавця – власника інтернет-магазину з проханням повернути гроші товар та відповідною аргументацією. До претензії треба додати документ, що підтверджує придбання, це може бути чек, накладна квитанція про проведення оплати. Надіслати претензію до інтернет-магазину можна листом із повідомленням про вручення або передати особисто.

Після отримання повідомлення інтернет-магазин має розглянути претензію. Якщо вимоги покупця є правомірними – продавець повинен повернути гроші. Зробити це потрібно протягом 30 днів із дати отримання претензії. Якщо інтернет-магазин порушить встановлені законом терміни повернення, доведеться заплатити неустойку – 1% вартості товару за кожен день затримки повернення грошей.

Також інтернет-магазин повинен повідомити покупця адресу, за якою він може повернути товар. Якщо у договорі було прописано можливість повернення товару поштою чи службою доставки, покупець може скористатися цим способом. Усі витрати на повернення зобов'язаний компенсувати продавець. При цьому покупець має право не повертати товар, доки інтернет-магазин не поверне гроші.

Якщо продавець повернув гроші, але не робить жодних дій для повернення товару, покупець зобов'язаний зберігати товар у себе протягом 60 днів після отримання грошей, а потім товар переходить у власність без зобов'язання сплатити його вартість.

Якщо все ж таки сторонам порозумітися не вдасться, слід пам'ятати, що, фактично, на сьогоднішній день єдиним дієвим способом для споживача захистити свої права є звернення до суду. Тому, щоб уникнути судових спорів, здійснення витрат на такі дії як з боку покупця, так і з боку продавця, однозначно, краще вирішувати це питання у позасудовому порядку.